Příprava na závod v ruské Kalevale

3. března 2013 v 14:17 |  Závody
Dnes je to třetí den co jsme s pejskama v ruské Kalevale. Ubytováni v dřevěném srubu na břehu jezera není nijak komfortní, ale teplo tam je. Je vidět že plyn zde mají stejně jako naftu a benzín za polovinu něž u nás doma. Trošku nám dělá zmatek posun časového pásma. Rozednívá se až v půl deváté a sluníčko zapadá v osm hodin věčer. Problém to sice není, ale je potřeba kontrolovat ten správný čas, který je zde o tři hodiny dopředu oproti našemu v ČR. Na mob. telefonu máme čas místní a na notebooku čas český. Občas nás tedy zaskočí že už je tolik hodin.


Co se týká počasí tak zatím je pořádně chladno a mrazy kolem - 20°C se drží po celý den. V noci klasají teploty ještě níže, takže třetí den už auto odmítlo nastartovat a nezbyde než počkat na slibované oteplení. Teploty prý nebudou nižší než - 10°C. Dnes kdy teplota klesla k -26 jsem nejel ani trénovat, není potřeby honit pejsky v také zimě a tak jsme se rozhodli den strávit jen procházkou po okolí a seznamování se s místním životem. Na jeře jsem potkal několik rybářů a nejvíce mě zaujal jejich úlovek. Čekal jsem že mají pár malích rybek a na místo toho měli vanu plnou štik. Trtošku jim závidím a říkám si že to musím určitě zkusit také.
Včerejší trénik jsem zkusil natočit nějaké video a umístil ho na YouTube, trať byla mírně zvlněná a rychlá. Padesát km jsem jel podle GPS průměrem 18km/h takže paráda. Pejskové si stále drží formu a nebudu to přehánět s velkým ježděním zde před závodem.


Také dnes za náma přišel Jevgenij Valeev, místní musher provozující zde jízdy se psím spřežením a moc se mu líbí naši psi a jejich poslušnost při zapřahání :) No alespoň neděláme ostudu, ale musím říci že k tréninku vyjíždím smerem k jezeru z kopce dolů kde je levá zatáčka a hned ostře doprava na jezero. Jak se říká, mám to vždy plné brýle, oči vyvalené a jen si říkám nelehnout tu. Místní nás vždy se zájmem pozorují, asi čekají kdy skutečně odjedu od srubu po břiše. :D
Díky partnerům kteří nás podporují se účastníme jednoho z největších závodů v Rusku.
Siberian Husky team děkuje:
MĚSTO PODBOŘANY www.podborany.net
AGROSPOL PETROVICE, s.r.o. Ing. Pavel Pavelka
p. VLADIMÍR JEHLIČKA, Prof pet Corporation CZ, Kennels Favourite High Pover+ www.profikrmeni.cz
ZeroDC výroba a prodej kynologických potřeb, speciální postroje pro mushing a jiné psí sporty. www.zerodc.cz
KOVOVÝROBA SVOBODA, s.r.o Hořovičky www.kovosvoboda.cz
ORION PHARMA, přípravky APTUS pro urychlenou regeneraci našich pejsků, Prosportdog, Reconvalescent, Nutrisal
http://www.orionvet.dk/front_cz
VAPO Podbořany
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 závodné hry závodné hry | Web | 9. dubna 2013 v 16:59 | Reagovat

dobrý článok, naučil som sa dosť nových vecí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama